Holdings Latvijā tiek minēts arvien biežāk, pateicoties uzņēmuma ienākumu nodokļa (UIN) grozījumiem, kuri stājas spēkā ar 2013. gada 1. janvāri.

Kāda tad īsti ir holdinga definīcija? Holdings ir uzņēmums, kam pieder citas kompānijas akciju kopapjoms. Parasti holdingam nav aktīvas ražošanas vai servisa pakalpojumi, tās darbības mērķis ir akciju turēšana kā tāda. Holdings kā biznesa forma ir izplatīta starp uzņēmējiem, jo tā ir viegli pārskatāma un ļauj efektīvi pārvaldīt finanšu plūsmu. Holdinga uzņēmums ļauj samazināt īpašnieka risku un dod īpašumtiesības un kontroli pār vairākiem uzņēmumiem, kā arī nereti zināmas nodokļu priekšrocības, kā tas ir Latvijas holdinga gadījumā.

Jau iepriekš minētie UIN grozījumi, rada labvēlīgāku nodokļu režīmu, ko mēs varam saukt par holdinga režīmu, līdz ar to holdings Latvijā ir tuvinājies Kipras holdingu režīmam. Uzsvars ir uz vārdu tuvinājusies, jo vēl aizvien ir virkne būtisku atšķirību uzņēmuma ienākuma nodokļa un citu likumu ziņā starp Latviju un holdingu lielvalstīm.
Grozījumu rezultātā pakāpeniski tiek atcelts UIN dividenžu un procentu maksājumiem, kā arī atlīdzībai par intelektuālo īpašumu. Tāpat daļa darījumu netiks aplikti ar UIN. No UIN tiek atbrīvota arī peļņa no kapitāla daļu vai akciju atsavināšanas, līdz ar to ir iespējama efektīvāka darījumu strukturēšana, investīciju plānošana, aktīvu pārdošana, kā arī citas ar holdingu un nodokļiem saistītas patīkamas lietas.

Papildus likumu grozījumiem holdings Latvijā ieguvis vēl kādu priekšrocību – ratificētā vienošanās, kas tika parakstīta no Krievijas puses, 2012. gada oktobrī par dubulto neaplikšanu ar nodokļiem, kas ļaus samazināt vai pat atcelt nodokli, ar ko tiek apliktas no Krievijas uz Latviju apmaksātās dividendes, kā arī citi nemazāk būtiski atvieglojumi.
Iespējams tieši finanšu pakalpojumi ir tie, kas var veicināt Latvijas atpazīstamību pasaulē. Finanšu pakalpojumi ir lieliska eksporta prece, kas veicina valsts ekonomisko attīstību.

Šībrīža holdings Latvijā ļauj konkurēt ar tādām valstīm kā Kipra, Malta un Nīderlande, caur kuru uz doto brīdi plūst 18% vispasaules investīciju apjoma, kas nodrošina tai pirmo vietu pasaulē. Tāpat šis faktors ļauj augt IKP rādītājam, nodrošinot Nīderlandei vienu no līderes pozīcijām Eiropā ar IKP 131% apmērā no Eiropas Savienības vidējā līmeņa.

Salīdzinot ar citām valstīm, holdings Latvijā ārvalstīm ir pievilcīgs ar  savu salīdzinoši vienkāršo uzņēmumu reģistrēšanas un administrēšanas procesu, kā arī banku sistēmu stabilitāti un drošību.Turklāt šī brīža ekonomiskā situācija Latvijā, garantē tai stabilu reputāciju. Jo pāris no holdinga režīma valstīm salīdzinoši nesen ir nokļuvušas holdinga “melnā sarakstā” pateicoties zemo nodokļu likmēm.

 

Darījumi ar ES un EEZ dalībvalstu sabiedrībām. (neņemot vērā spēkā esošās konvencijas)

Holdings Latvijā

Darījumi ar trešo valstu sabiedrībām, izņemot Zemo nodokļu vai beznodokļu valstīm MK noteikumu izpratnē. (neņemot vērā spēkā esošās konvencijas)

Holdinga režīms

Uzziniet vairāk par iespējām, ko sniedz holdings Latvijā

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Leave a Reply